JTRE hlavným partnerom Bielej noci

JTRE hlavným partnerom Bielej noci
JTRE hlavným partnerom Bielej noci
21.09.2017

Sme veľmi radi, že sme sa mohli stať hlavným partnerom Bielej noci - najväčšieho a najnavštevovanejšieho festivalu súčasného umenia na Slovensku.  Prestížny medzinárodný umelecký projekt má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia. Počas Bielej noci môžete navštíviť naše projekty, ktoré sú úzko späté s Dunajom, keďže je rieka živým centrom väčšiny svetových metropol. 

Prvým projektom, kde bude umiestnená svetelná projekcia, je River Park a jeho nábrežie. Interaktívna vodná hladina bude priamo reagovať na blízkosť človeka, ktorý prebúdza spiacu "stojatú vodu" k životu. Zážitok je umocnený veľkorozmernou svetelnou projekciou na okolitých budovách.

Niekoľko metrov od nábrežia, v novej mestskej štvrti Zuckermandel, nájdete ďalšiu svetelnú projekciu. Pomocou farebného a svetelného rytmu štvorcov bude v okolitej architektúre dočasne vytvorený iluzórny priestor, zosilňujúci zážitok genia loci podhradia a jeho novej architektúry.

Nábrežie Eurovea s pripravovaným projektom Nové Lido prepojí interaktívna svetelná inštalácia znázorňujúca budúci peší most cez Dunaj. Pri Moste Apollo vznikne monumentálny svetelný MrakoDrap, presne na mieste, kde vyrastie prvý slovenský mrakodrap ako súčasť budúcej Eurovea 2.

Poslednou inštaláciou bude svetelná promenáda na novom námestí  Panorama Parku, kde vetrolamy na jednu noc ožijú farebnými tónmi ako gigantické motýlie krídla.

Všetci sa príďte určite pozrieť na neopakovateľnú svetelnú šou. 

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používani súborov cookie.